Dla tych, którzy wychodzą z założenia, że jeżeli coś kolekcjonować to na całego, na pewno świetnym tematem będzie kolekcjonowanie starych i zabytkowych samochodów. W tej kategorii kolekcjonerstwa zbieracze mają pełne pole do popisu pod każdym względem. Jednakże zabytkowych samochodów nie kolekcjonują osoby przypadkowe. Na pewno nie. Zazwyczaj takie kolekcje to domena mechaników samochodów oraz ludzi, którzy mogą poświęcać całe dnie na renowację takich pojazdów w swoich przydomowych garażach. I tak to właśnie wygląda, że miłośnicy starych aut bardzo często właśnie mają swoją przestrzeń na kilkunastu metrach kwadratowych swojego garażu albo na terenie swojego warsztatu.

Stare samochody i zabytkowe pojazdy użytkowe to jest coś pięknego. To żywa historia, o którą coraz trudniej na rynku motoryzacyjnym. Wielu miłośników zabytkowych pojazdów dołącza do tego jeszcze pasję do motorów, oczywiście również tych starych, bo jakże inaczej. Miłośnicy i kolekcjonerzy spotykają się na specjalnych zlotach, wyścigach i imprezach motoryzacyjnych. W tym kolekcjonerstwie, podobnie jak w każdym innym, każda kolekcja ma swoją wartość i prestiż. Wiadomo, że im piękniej odrestaurowane i starsze samochody tym lepsze wrażenie można zrobić na kolegach z branży i zapalonych pasjonatów historii motoryzacji.

Bo to jest właśnie solą kolekcjonowania pojazdów. Ich piękna historia a nieraz i ich wpływ na bieg ówczesnej historii. Bo przecież każda marka samochodowa z historią przedstawia ją właśnie w starych egzemplarzach swoich samochodów. Warto wziąć pod uwagę, że historia motoryzacji nie jest jakoś szczególnie daleka, a od pojawienia się pierwszego samochodu minęło raptem około stu lat. Ale największym powodzeniem cieszą się samochody francuskie z okresu międzywojennego wiadomych francuskich marek oraz samochody niemieckie i amerykańskie.

Dzisiaj na jednym z najlepiej rozpoznawalnych portali aukcyjnych można znaleźć samochód wyprodukowany w 1928 roku zachowany w idealnym stanie i pięknie odrestaurowany. Cena to prawie siedemdziesiąt tysięcy , ale zabytkowy samochód w tak dobrym stanie nie będzie miał najmniejszych problemów ze znalezieniem nowego nabywcy. Zwłaszcza, że ten samochód jest produkcji francuskiej a we Francji w tym okresie piękne samochody produkowały tylko dwie marki, podobnie zresztą jak i dzisiaj.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych za samochód z lat trzydziestych w świetnym stanie technicznym a przede wszystkim na chodzie to jest prawdę powiedziawszy bardzo niewiele. Bo za zabytkowy samochód można dać nawet kilkaset tysięcy złotych, ale to raczej nie dokupienia w Polsce a jedynie za granicą. Ale dzisiaj nie ma granic jeżeli chodzi o handel samochodami i wymianę motoryzacyjnych doświadczeń. Zwłaszcza kolekcjonerzy pojazdów nie mają problemów z tym, żeby wymieniać się informacjami z pasjonatami z całego świata. Dlatego zakończymy ten artykuł bardzo ważną informacją. Jeżeli chcecie kolekcjonować stare samochody to najlepiej od razu nauczcie się również samemu pracować nad ich renowacją. Dzięki temu zaoszczędzić drugie tyle na renowacji pojazdu i odrestaurowaniu go prawie do oryginału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here