Kolekcjonerzy, którzy zbierają wszystko, co związane jest z historią, mają swoje miejsca, w których spotykają się raz na jakiś czas. Takie spotkania kolekcjonerów odbywają się najczęściej przy okazji giełdy staroci. Giełda staroci w każdym mieście odbywa się z reguły jeden raz w miesiącu. Chodzi o to, żeby wystawiającym się ze starociami umożliwić pokazanie swoich zabytków i towarów, przynajmniej raz w miesiącu w każdym mieście. Taka rotacja sprawia, że wystawiający się co tydzień pokazują swoje rzeczy gdzie indziej. Nie wielu jest jednak wystawców, którzy decydują się na stanowisko na takich giełdach właśnie. Dlatego, żeby mogli oni jak najczęściej się wystawiać, mogą to robić w każdy weekend gdzie indziej.

Giełda staroci to miejsce, gdzie znajdziemy wszystko to, co można kolekcjonować. Ale też wszystko raczej wiekowe, towary mają po kilkanaście do kilkudziesięciu lat. Jeśli chodzi o rzeczy, które na takich giełdach królują to na pewno numizmaty i antyki. Pośród tych pierwszych wybór jest ogromny i można znaleźć praktycznie wszystko, czego się szuka. Natomiast co do antyków to największą popularnością cieszą się małe artykuły gospodarstwa domowego, które oczywiście muszą być zadbane, ale również musza być oryginalne i z epoki, którą rzeczywiście gwarantuje sprzedawca.

Na giełdę staroci warto się też wybrać, jeśli kolekcjonujemy stare zegarki i zegary. Wybór jest ogromny, nie mniej jednak temat jest dość trudny. W zdecydowanej większości przypadków, jeśli chcecie kupić zegarek naręczny – to mało kto ma jakiekolwiek certyfikaty. Można więc jedynie posłuchać sprzedawcy, który twierdzi, że zegarek na pewno jest oryginalny, co moim zdaniem, jest wróżeniem z fusów. Warto zatem poddać zegarek przed zakupem ekspertyzie, albo poprosić sprzedającego o jakieś potwierdzenie dotyczące oryginalności zakupywanego zegarka czy zegara.

Giełda staroci oferuje również niemałe gratki dla muzycznych melomanów oraz wielbicieli i miłośników starej prasy. Na giełdzie możemy znaleźć stare płyty winylowe, a prawdziwi miłośnicy tej pięknej muzyki z winylowej płyty na giełdzie sprzedają niekiedy całe kolekcje płyt z muzyką. Płyty winylowe cały czas trzymają się jednak dobrej ceny. Tak więc słowo „tanio” w tym przypadku nie wchodzi w rachubę. Natomiast miłośnicy gazet i historycznych czasopism na giełdzie mogą nabyć naprawdę ciekawe tytuły. Warto jednak poświęcić trochę czasu i poszukać dobrze po wystawiających, bo można znaleźć te same tytuły ale w dwóch horrendalnie różnych cenach.

Giełdy staroci to takie magiczne miejsca, w których nawet Ci, którzy niczego nie kolekcjonują, zaczynają myśleć o tym, żeby zacząć. Naprawdę fajnie ogląda się rzeczy pochodzące często jeszcze z poprzednich epok. Giełda staroci to miejsce, które warto sobie przejść kilka razy swobodnym i powolnym krokiem. I naprawdę nie ma się co śpieszyć odwiedzając takie miejsce kultu tych, którzy z żarliwością i zapałem coś kolekcjonują. Warto wybrać się na giełdę typowo właśnie w kierunku zwiedzania i zobaczenia ciekawych rzeczy. A może właśnie Ciebie zainspiruje takie wspaniałe miejsce jak giełda staroci?